Vzorová slovní zásoba

Varování !

Možná máte pocit, že si někde na internetu stáhnete program a nebo si zakoupíte jazykové výukové CD, ozve se HOP, HOP, HOP, LUSK a ona vám ta slovíčka jaksi sama naskáčou do hlavy. Když se tak nestane, bude to asi špatný program :-). Musím vás opět poslat zpět nohama na zem. Takto to prostě nefunguje. Cizí slovní zásoba zůstane i nadále cizí, bez souvislostí, bez kontextů. Nenahradí vám jazykový kurs ani lektora, bez něj se při studiu jazyka prostě neobejdete. Ani sebelepší pasivní promítání filmů, pasivní čtení ani promítání barevných obrázků vám jazyk do hlavy nenatluče. Pro zajímavost, kolik z vás vydrželo jazykové CD spustit více jak 5x ? Zde platí, dostáváte "berličku" k tomu, abyste si zadávali slovíčka po svém a tím samotným zadáváním se je třeba i dlouhodobě sami nějakým způsobem učili.

Po instalaci a poté co si pohrajete se slovíčky vzorovými a zadanými udělejte CTRL+A, tím se označí všechna slovíčka. Pak klávesou DEL všechna smažte a začněte si budovat zásobu vlastní.

Pokud stále ještě podléháte iluzi, že pro vás může být cizí slovní zásoba užitečná, následuje popis co je vlastně součástí balíku:

Jaká slovíčka tam jsou