Řešení problémů

Narazili jste po stažení a instalaci na problém ? Chcete nahlédnout do střev ? Zde je několik tipů:

1. Instalace

Připojil jsem si ručně PST soubor a žádná slovíčka tam nevidím

Máte zapnuté "přiblblé" zobrazení - vymoženost Outlook 2003 a novějších verzí. Tato fíčura způsobuje, že vidíte pouze emailové foldery, to znamená žádné foldery. Stačí stisknout CTRL+6 nebo ikonku: tlačítko pro zobrazení celého stromečku dole a uvidíte celý stromeček folderů bez filtru. Popřípadě zobrazte jen úkolové složky (CTRL+4) a uvidíte slovíčka a scheduly.

Instalátor mi zkopíroval slovní zásobu a já nikde slovíčka nevidím

Stejný problém jako předchozí. Máte zapnuté "přiblblé" zobrazení - vymoženost Outlook 2003 a novějších verzí. Tato fíčura způsobuje, že vidíte pouze emailové foldery, to znamená žádné úkolové foldery. Slovíčka jsou ale v úkolovém folderu. Proto stačí stisknout CTRL+6 nebo použít ikonku tlačítko pro zobrazení celého stromečku a zobrazit tak celý stromeček folderů všech typů najednou a bez filtru.

Vidím na slovíčka (jejich seznam), ale jsou ukázaná divně a nevím jak to změnit

Následující vám usnadní práci: V menu Outlooku:
View - Toolbars - Advanced si zobrazte lištu
View - Arrange By - Show Views in Navigation Pane (jen Outlook 2003)
Pravým klepněte na záhlaví slovíček - Customize Current View - Other Settings
zde nastavte například Shade Group headings

Při spuštění na mě Outlook bafe nějaký stromeček

Je nutné vybrat naší složku se slovní zásobou "Jazyky". To znamená ukázat mu, kam jste si slovní zásobu zkopírovali. Výběr provádíte pouze při prvním spuštění. Pokud zatím není vybraná žádná složka, doplněk se jí pokouší najít nejprve sám pod TASKS\Jazyky a to podle názvu. Nalezenou nebo vámi označeno složku si zapamatuje v registru daného počítače. Z této složky pak čerpá scheduly a slovíčka při ručním i automatickém zkoušení.

2. Používání - úložiště

Existující slovíčka se mi otevírají jako "úkoly" v divném prázdném formuláři

Ukončete Outlook (ujistěte se že proces Outlook.exe neběží) a vymazejte mu formulářovou cache. To znamená, dejte Start - Spustit a zadejte
"%userprofile%\Local Settings\Application Data\Microsoft\FORMS"
V tomto adresáři smažte všechno co vidíte. To by mělo problém napravit.

tlačítko pro zobrazení celého stromečku

Pokud toto nepomohlo, je nutné klepnout na folder se slovní zásobou pravým tlačítkem Properties a podívat se, zda je v části Forms - Manage Forms vidět zvěřejněný "JazykTask". Pokud by tam nebyl, nutno jej tam zveřejnit, viz. níže

3. Automatika

Zkoušení na mě nechce samo bafat.

Příčin může být vícero. Je to tak "složité" záměrně, umožňuje to velkou flexibilitu a vyladění míry otravnosti. Celý systém je však dobře zdokumentován. Pochopit jak funguje automatika můžete například podle následujícího diagramu. Pokud by se vám to zdálo složité, vysvětlení najdete zde i s návodem co ověřit krok za krokem.

4. Aktualizace jen části

Chci si ponechat svoje slovíčka, ale aktualizovat jen novější formuláře (A)

Jinými slovy, ponechat slovíčka netknutá ale aktualizovat jejich "kabát".
První způsob je pravým klepnout na Složku se slovíčky - Properties / Vlastnosti. Pak zvolte kartu Forms/Formuláře a stiskněte tlačítko Manage/Spravovat. V otevřeném dialogu pak načtěte připravené soubory *.fdm z adreáře na disku.

Chci si ponechat svoje slovíčka, ale aktualizovat jen novější formuláře (B)

V menu Outlooku: Tools - Forms - Design form zvolit ve vyklapovacím seznamu "User Templates in File System"

a vybrat příslušnou novou staženou OFT šablonu:
JazykTask.oft budeme dávat do folderu se slovní zásobou "Jazyky"
JazykSchedule.oft budeme dávat tamtéž
Každou z těchto šablon je třeba "zveřejnit", neboli Tools - Publish Form As - a doťukat na příslušný folder "Jazyky" a přepsat starší verzi naší novou. Existující datové kuličky, tj. slovíčka, pak dostanou nový kabát a budou se "chovat" podle nových vylepšených skriptů.

Chci si ponechat své formuláře a skripty (už jsem si je poladil) a chci se jen přisypat jen nová slovíčka

Stačí připojit si PST soubor a odkopírovat si libovolná slovíčka. Tato po otevření v novém folderu budou oblečena automaticky do vašeho "kabátu" s vašimi skripty.

Moje slovíčka si zkopíroval Franta, ale chce je začít zkoušet od nuly

Jelikož slovíčka si za několik měsíců/let pamatují jak byla úspěšně zkoušena, je nutné jim vaše počítadla pro Frantu jako nového uživatele vynulovat, protože jemu budou dělat problémy třeba jiná slovíčka nebo fráze. To se provede na skrytém místě, v části administrace.

Nechci šahat ani na slovíčka, ani na formuláře, chci si jen aktualizovat zkoušecí DLL knihovnu

Ukončit Outlook. Start - Spustit
regsvr32 -u "C:\Program Files\Zkouseni\Zkouseni.dll".
Přeplácnout starý DLL soubor novým a
regsvr32 "C:\Program Files\Zkouseni\Zkouseni.dll"
Pak opět spustit Outlook a voilá, máme aktualizováno.
Eventuelně odinstalovat + znovu nainstalovat zkoušecí doplněk.

Chci jen zkopírovat pohledy a definice formulářů do jiné složky

Jinými slovy, chci zkopírovat neviditelné kuličky kromě slovní zásoby. Tyto neviditelné kuličky obsahují definice pohledů a formulářů. Jedna možnost je zkopírovat celý folder a pak slovíčka umazat, což je trochu těžkopádné. Druhý způsob je klepnout na cílový folder, File - Folder - Copy Folder Design a ukázat na náš folder se slovní zásobou (zdrojový). Tato položka menu mi však někde záhadně chyběla v české verzi Outlooku.

Slovíčka jsem si zkopíroval do folderu, kde nemám formulář. Otevírají se mi teď jako "prázdné" úkoly !

Nebo jsem je poslal kamarádovi a on je nemůže otevřít. Nebojte, kuličky stále obsahují slovíčka, jen je třeba se k nim dostat. Buďto si kamarád instaluje úložiště a slovíčka si do něj nasype. Nebo si kamarád stáhne zde z webu OFT nebo FDM soubory s definicí formuláře a zveřejní si ho v dané složce. Další "nouzovou" možností je zjistit si názvy polí tam, kde vám aplikace funguje a přidávat je jako sloupečky do tabulkového pohledu na slovíčka.

Jak se dostanu do úpravy Formuláře a kde má formulář skript?

Tady: Tools - Forms - Design Form - doťukat na folder Jazyky - zvolit "JazykTask".

Tento formulář/skript si můžete uzpůsobit dle svého a místo uložení je nutné pak se změnami formulář "zveřejnit" do složky se slovní zásobou, !nikoli uložit!.